Haber

Bahçelievler’deki konutta zorla tutulan 26 kadın polis tarafından kurtarıldı.

BAHÇELİEVLER’de bir konutta zorla tutulan Endonezyalı 26 kadın polis ekipleri tarafından kurtarıldı. Birleşik Arap Emirlikleri ve Irak’a gitmek için Türkiye’ye gelen kadınların cep telefonlarına ve pasaportlarına el konularak 3 kişi tarafından rehin alındığı öğrenildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü’ne Bahçelievler’deki bir konutta çok sayıda Endonezyalı kadının zorla gözaltına alındığı ihbarı geldi. Polis, büro ve apartman dairesi olarak kullanıldığı belirlenen adreste 23 kadın zorla tutulmuş halde bulunarak rapora pahalıya mal oldu. Kadınları zorla gözaltına alan kişilerin İran asıllı YK ile Irak asıllı TM ve RNS olduğu belirlendi. Şüphelilerden biri olan TM’nin evinde yapılan aramada üç Endonezyalı kadın daha bulundu. 2 farklı adreste zorla tutulan 26 kadın polis ekipleri tarafından kurtarıldı.

Polisin konuyla ilgili yaptığı soruşturmaya göre, mağdur kadınlar kendi ülkelerindeki bir şirketle ayda 300 dolara Irak ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne gitmek için anlaştı, Türkiye’yi transit olarak kullandı, işlerinin bitmesini bekledi. Türkiye’ye geldikten sonra yurtdışına çıkış işlemleri. Zorla gözaltına alındıkları ortaya çıktı. Zanlıların kadınları 2 ay boyunca konutlarda beklettikleri, bu süre zarfında pasaportlarına ve cep telefonlarına el konulduğu öğrenildi. Zanlılar, YK ve TM çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, RNS adli kontrol şartıyla RNS serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu