Ekonomi

Bazı boru bağlantı parçaları ithalatı için son inceleme soruşturması başlatıldı

Brezilya, Bulgaristan, Çin, Endonezya, Hindistan ve Tayland menşeli bazı boru temas modülleri ithalatı için yürürlükte olan kesin anti-damping önlemi hakkında son bir inceleme soruşturması açıldı.

Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan “İthalatta Haksız Rekabetin Önlenmesine Dair Tebliğ” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, yerli üretici Trakya Döküm Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından yapılan başvurunun incelenmesi sonucunda, söz konusu ülkeler menşeli esere uygulanan anti-damping önleminin kaldırılması halinde, son inceleme soruşturması, damping ve hasarın devam etmesinin veya yeniden meydana gelmesinin mümkün olduğu yönündedir. , belge ve delillerin mevcut olduğu tespit edildi.

Bu kapsamda, Brezilya, Bulgaristan, Çin, Endonezya, Hindistan ve Tayland menşeli “diğer” kategorisindeki “boru bağlantı parçaları” ithalatı için yürürlükte olan kesin anti-damping tedbirine ilişkin nihai inceleme soruşturması açılmasına karar verildi.

Öte yandan, Çin menşeli “poliüretan emprenye edilmiş, sıvanmış, kaplanmış veya lamine edilmiş kumaşlar – suni deri/diğer” ithalatı için başlatılan nihai gözden geçirme soruşturması da Bakanlık tarafından tamamlandı.

Bu kapsamda, “poliüretan emdirilmiş-suni deri ve tekstil ürünleri, poliüretan emdirilmiş-diğerleri”, “kumaşlar, poliüretan kaplı, kaplanmış veya lamine edilmiş-suni deri ve dokumalar, kaplanmış kumaşlar” için yürürlükte olan anti-damping önlemi kilogram başına 1 ABD dolarıdır. , poliüretan ile kaplanmış veya lamine edilmiş”. “Diğerleri-Diğerleri” işlerinde kilogram başına 2 dolar olarak uygulanmaya devam edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu