Ekonomi

Çin-Vietnam sınırındaki yolcu trafiği: 604 bin yolcu geçişi kaydedildi

Çin ile Vietnam’ın ortasında yer alan ve “Dostluk Geçişi” olarak da bilinen Youyi Geçidi’nde resmi verilere göre yılın ilk yarısında 604 bin kişi gidiş geliş olarak yolcu kaydı yaptı.

Bu rakam geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 180’lik bir artışı ifade ediyor. Güney Çin’deki Guangxi Zhuang Özerk Bölgesi’ndeki Youyi Geçidi’ndeki sınır trafiği çerçevesinde, yolcuların yaklaşık 30.000’i seyahat kümesiyle ilgili turistler.

Her geçen gün artan bu yolcu trafiği, öncelikle klasik tatillerdeki serbest zaman, Çin-Vietnam sınır bölgesinde turizm sektöründe yaşanan patlama ve ayrıca sınır kontrol süreçlerindeki hızlanmadan kaynaklanmaktadır.

Youyi Geçidi’ndeki sınır ötesi geçişlerle ilgili veriler, şu anda günde 4.000 yolcunun geçiş yaptığını ortaya koyuyor. Okulların yaz tatili ile birlikte sınır ötesi seyahat kümelerinin trafiğinde gözle görülür bir artış oldu.

Yolcu akışını etkin bir şekilde yönetmek için Youyi Pass’ta proaktif bir gümrük beyannamesi ve ön denetim mekanizması devreye alınmıştır. Öte yandan, yolcu trafiğinde akıcılığın sağlanması amacıyla geçiş süreçleri ile ilgili her türlü bilgilendirme ve danışmanlık hizmetleri kolaylaştırılmıştır.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu

Hibya Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu