Ekonomi

Güney Kore, Terra Luna yöneticilerinin milyonlarca dolarlık varlıklarına el koydu

{1170319|Terra}} çökmesiyle ilgili yasal süreçler devam ediyor.

Geçen hafta ekosistemin kurucusu ve davaların bir numaralı zanlısı Kwon yapmak Karadağ’da yakalandı. Sürecin devam ettiği Güney Kore’den yeni bir haber geldi.

Ülkenin yerel ajanslarından KBS’nin paylaştığı habere göre Seul Güney Bölge Savcılığı, Terraform Labs’ın çökmesiyle bağlantılı sekiz kişinin yaklaşık 160 milyon dolarlık mal varlığına el koydu. Şüpheciler arasında kurucu ortak daniel shinolduğu da bildirildi.

210 milyar Güney Kore kazanmak değerinde varlıkların büyük çoğunluğu. Habere göre Terra yöneticileri Kim Mo‘nin el konulan evinin 60 milyon dolar değerinde olduğu açıklandı.

Savcılıktan yapılan açıklamada, zanlıların mal durumlarının araştırılmasına devam edildiği vurgulandı. El koymanın asıl amacının bu taşınmazların elden çıkarılmasını engellemek olduğu belirtildi.

Bilindiği üzere Terra (LUNA), Güney Kore merkezli bir blockchain projesiydi. Kurucu Do Kwon gibi birçok yönetici Güney Kore vatandaşıydı ve o ülkede yaşıyordu. Ekosistem, ülkede oldukça büyük bir yatırımcı tabanına da sahipti. Bu nedenle birçok yatırımcının çöküşten mağdur olduğu belirtiliyor.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

haber-yenifakili.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu