Haber

Kağıthane Devlet Hastanesi taşınıyor

SIHHAT Bakanı Fahrettin Koca, deprem tehlikesi olduğu belirlenen Kağıthane Devlet Hastanesi’nin Seyrantepe Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne taşınacağını duyurdu.

Kahramanmaraş ve Hatay’da meydana gelen depremlerin ardından İstanbul’daki binaların güvenliği ile ilgili çalışmalara hız verildi. Sağlık kuruluşlarının binalarında incelemeler devam ederken, Kağıthane Devlet Hastanesi’nin depreme dayanıklı olmadığı belirlendi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kağıthane Devlet Hastanesi’nin Seyrantepe Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne taşınarak hizmet vereceğini açıkladı. Hastanenin iki hafta içinde taşınmasının planlandığı belirtildi. Kararın hastane personeline de tebliğ edildiği öğrenildi.

“TAKVİYE YAPILABİLİR”

Hastaneye gelen Bahattin Bakırhan, “Devlet ne karar verdiyse iyi ama şu anda burası halka uygun bir hastane. Deprem sonrası yapılmış bir hastane. İyi olan ne varsa güçlendirilebilir. ” Başka bir hasta, “Böyle bir sorun varsa tahliye etmek daha iyidir” dedi.

2000 SONRA YAPILMIŞTIR

Kağıthane Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığı ile İBB arasında imzalanan protokol kapsamında 18 Mayıs 2005 tarihinde inşa edildi. Aynı yılın Kasım ayında hastane poliklinik hizmetine başlamıştır.

– İstanbulsasonajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu