Haber

Tekirdağ’da Bağlık Viyadüğü açıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Çerkezköy ilçesinde “Bağlık Viyadüğü” törenle hizmete açıldı.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, kazıklı temel sistemiyle inşa edilen 275 metre uzunluğundaki viyadükte yaşanan trafik sorununun tahlili yapılacağı bildirildi.

Açıklamada ifadelerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, kentin gelişmişliğinin en değerli göstergelerinden birinin yollar olduğunu belirtti.

Viyadüğün maliyetinin 65 milyon lira olduğunu belirten Albayrak, “Trafik yoğunluğunu büyük ölçüde azaltmak, vatandaşlarımıza kolay ve konforlu ulaşım sağlamak için çalışıyoruz. Açılışını yaptığımız yatırımla güvenli yolculuk sağlıyoruz. araçlara ve yayalara kolaylıklar Büyükşehir Belediyesi olarak önemli yatırımları hayata geçirmeye devam edeceğiz.” ifadeleri kullandı.

Tekirdağ NKÜ’de üniversite tanıtım günleri düzenlendi

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde (NKÜ) üniversite tanıtım günleri düzenlendi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, NKÜ Sosyal Yaşam Merkezi’nin giriş katında 8 Ağustos’a kadar tüm fakülte ve yüksekokulların tanıtım stantları öğrencilerin ziyaretine açıldı.

Fakülte ve yüksekokul personelinin bilgi verdiği tanıtım stantlarında adaylara nasıl tercih yapabilecekleri anlatılmaktadır.

Stantları gezen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Taşan da yetkililerden bilgi alarak öğrenciler ve velilerle sohbet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu