Haber

Ürdün Dışişleri Bakanı: İsrail’in tüm kırmızı çizgilerini aşan bir hükümetle karşı karşıyayız

Ürdün Dışişleri Bakanı Ayman el-Safedi, tüm kırmızı çizgileri aşan bir İsrail hükümetiyle karşı karşıya olduklarını ve bundan sonra Filistin’de yaşananların daha da kötü olacağını ifade etti.

Dışişleri Bakanı Safadi, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına ilişkin Ürdün’ün resmi televizyon kanalına açıklamalarda bulundu.

Bakan Safadi, “Filistin’de gelecek daha da kötü olacak. Çünkü tüm kırmızı çizgileri aşan ve hiçbir uluslararası hukuku dokunulmamış bırakmayan bir İsrail hükümetiyle karşı karşıyayız.” söz konusu.

İsrail’in Gazze’de barbarca savaşını sürdürdüğünü ve artık hiçbir mantığı olmayan söylemleriyle bu savaşı örtbas etmeye çalıştığını kaydeden Safadi, Ürdün’ün İsrail’in asılsız söylemlerini ortaya çıkarma çabalarını sürdürdüğünü söyledi.

İsrail’in Gazze’de yaptıklarının olumsuz sonuçları konusunda uyarıda bulunan Safadi, İsrail’in Batı Şeria’daki eylemlerinin durumun daha da kötüleşmesine neden olacağına dikkat çekti.

Çatışmayı Hamas’ın yaratmadığını, tam tersine çatışmanın Hamas’ın var olmasına neden olduğunu belirten Safedi, “Hamas baskını yoksunluğun, hak ihlalinin, namus ihlalinin ve işgalin devam ettiği bir ortamda gerçekleşti.” söz konusu.

Ürdün’ün Hamas’ın siyasi liderleriyle iletişim kanallarının açılması konusundaki görüşüne ilişkin bir soruya ise Safadi şunları söyledi:

“Biz iletişimimizi sürdürmesini bilen bir ülkeyiz ve gireceğimiz her kapının bizi, Filistin halkının haklarını tam olarak karşılama temelinde bu çatışmayı sona erdirme hedefimize nasıl ulaştıracağını biliyoruz. Harekete geçiyoruz.” buna göre.”

selcukluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu