Haber

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, ATO yönetimi ile kahvaltıda bir araya geldi

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, CHP Ankara Milletvekili Adayları, Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu ve belediye meclis üyeleri ile birlikte Ankara Ticaret Odası (ATO) yönetimi ile kahvaltıda bir araya geldi.

Ankara’nın sorunlarının ele alındığı programda konuşan Başkan Yaşar, “Ankara’nın sorunlarını sizin ağzınızdan dinlemek çok değerli. Bugün burada milletvekili adayı olan arkadaşlarımın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkenti Ankara’nın sorunlarını inşallah çözeceğini umuyorum.” , seçildiklerinde.Başkentler ülkelerin ve başkentleri olan ülkelerin simgesidir.Ankara’ya hep birlikte sahip çıkacağız.Bugün Türkiye seçime gidiyor.Ben böyle kutuplaşmış bir seçim görmedim.Demokratik ülkelerde seçimler yapılıyor, Bir bayram havasında gitmeliyiz. Hayırlı olsun” dedi.

“SORUN ÇÖZEN DEĞERLER ANKARA”

Fethi Yaşar, Ankara’nın artık memurlar şehri olmadığına işaret ederek, “Ankara artık memurlar şehri değil, sanayi ve üretim şehri. Panayır bizim en büyük eksiğimiz. Ticaret artık panayırlarda yapılıyor. Orada malını tanıt, orada sipariş alıyorsun. Onun dışında statü meselesi de bu meseleleri çözmek Ankara’ya değer katıyor” dedi.

“ANKARA GİZLİ HAZİNESİ”

Başkent Ankara’nın hak ettiği fiyatı görmediğine değinen Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, “Bugün gündemi meşgul eden bir seçim süreci var. Ülkemiz ve Ankara için hayırlısı neyse odur. Ankara’nın henüz hak ettiği yerde olmadığını düşünenler, “Hep söylememize rağmen istediğimiz yerlere gelemedik. Ankara hem başkentimiz hem de gizli bir hazinedir. Şehrimizde çok büyük değerler var” dedi.

“DİREKT UÇUŞLAR KANANAYAN YARALARIMIZ”

Baran, “30 yıldır Ankara’da milli maç oynanmıyor. Ankara gibi bir yerde bizim stadımız yok. Onun dışında panayır sıkıntımız var. Ben bunu yapanlardanım.” fuar alanlarının bir şehre neler kattığını en iyi bilen, düzenlenen fuarlarla oteller, alışveriş merkezleri tıklım tıklım dolu, restoranlara rezervasyonsuz gidemezsiniz, taksi bulamıyorsunuz. uluslararası fuarlar.Havaalanına metroyla ilgili de sıkıntımız var, üstelik yurt dışına direkt sefer konusu kanayan yaramız.Burası Ankara, başkent, savunma sanayinin merkezi, sağlık turizminin merkezi. Direkt uçuş sağlayamıyoruz Hepsinin bir ayağı sahipsiz kaldı” dedi.

Kaynak: ANKA / Siyaset

pehlivankoy-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu