Yaşam

‘Yüzde Yüz Atatürk ve Cumhuriyet’ karma sergisi Ankara’da açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi , Cumhuriyetin 100. yıl kutlamaları kapsamında Tohumluk Sosyal Yardımlaşma, Eğitim, Kültür ve Sanat Vakfı işbirliğiyle “Yüzde Yüz Atatürk ve Cumhuriyet” karma standına ev sahipliği yapıyor. Standın açılış töreni 17 Kasım Cuma günü saat 16.00’da Zafer Çarşısı Güzel Sanatlar Galerisi’nde gerçekleştirilecek.

Cumhuriyetin 100. yılını büyük bir coşkuyla kutlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Tohumluk Sosyal Yardımlaşma, Eğitim, Kültür ve Sanat Vakfı işbirliğiyle düzenlenecek karma sergiye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Sanatçıların eserlerini sergileyebilecekleri mekanların oluşturulmasına ve sanatseverlere katkı sağlayan, Ankara Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Zafer Çarşısı Güzel Sanatlar Galerisi’nde gerçekleştirilecek “Yüzde Yüz Atatürk ve Cumhuriyet” karma standının açılış töreni bir araya gelebileceği etkinlik, 17 Kasım Cuma günü saat 16.00’da gerçekleştirilecek. Başkentin tüm vatandaşlarının davetli olduğu açılış töreninde sanatçı Pınar Ayhan, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirecek, ressam Efgan Beyaz ise canlı performans sergileyecek.

Kaynak: ANKA / Kültür ve Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu