Ekonomi

ABD Adalet Bakanlığı, Voyager’ın Binance.US’a satış onayına itiraz ediyor

Investing.com – ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), New York İflas Mahkemesi Voyager’ın Binance.US’a satışı onayladıktan sonra sürece itiraz etti. Dava bu itirazla temyize gidecek.

ABD Adalet Bakanlığı, New York İflas Mahkemesi’nin Binance’i onaylamasından bir gün sonra temyiz başvurusunda bulundu ve temyiz başvurusunda bulundu.

Binance.US, Voyager satışı için yapılan açık artırmayı kazandıktan sonra iflas eden şirketin borçlarının büyük bölümü bu anlaşmayı kabul etti. Mahkeme bu hafta satışı onayladı. Ancak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEC) başta olmak üzere birçok düzenleyici kurum bu anlaşmaya karşı çıktı. SEC’in anlaşmaları, Binance.US’nin ABD’de kayıt dışı menkul kıymet ticareti yaptığı gerekçesiyle federal menkul kıymetler hükümlerini ihlal etmesiydi. eğer mahkeme SEC’inbu itirazın satışa itiraz teşkil etmediğine karar verdi.

Davanın hakimi Michael Wiles, bu süreçte tüm birikimlerini Voyager’da bulunduran yatırımcıların olduğunu ve yatırımcıların menfaatlerini düşünmeleri gerektiğini, satışın gerçekleşmesi için hızlı hareket etmeleri gerektiğini söyledi. .

Düzenleyicilerin Voyager’ın satışını engellemeyi başarması halinde şirketin bir sonraki adımda kendisini tasfiye etme kararı alabileceği belirtiliyor. Bu durumda alacaklıların Binance.US’a satıştan çok daha küçük bir ödeme alacağı söyleniyor.

Author: Günay Caymaz

aksehir-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu