Haber

Boyabat’ta muhtarlara “Aile Okulu” eğitimi verildi

Sinop’un Boyabat ilçesinde muhtarlara “Aile Okulu” eğitimi verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde Boyabat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen proje kapsamında köy ve mahalle muhtarlarına yönelik eğitim programı düzenlendi. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü.

Kaymakamlık Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programda, proje hakkında katılımcılara bilgi veren Boyabat Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Cihan Aygül, Aile Okulu projesinin güçlü aile ve güçlü toplum hedeflediğini söyledi.

Anne ve babaların bu eğitim sayesinde çocukları ile daha etkin ve verimli iletişim kuracaklarına inandıklarını vurgulayan Aygül, “Aile Okulu eğitimlerinin tüm vatandaşlarımız için faydalı olduğuna inanıyoruz. Eminiz ki bu eğitimler gelecek nesillere ulaşacaktır. siz muhtarlar aracılığı ile toplumun daha çok kesimine ve ailelere ulaştırıyoruz.Siz değerli muhtarlarımıza teşekkür ederiz.”

Proje kapsamında trafik öğreniyorum, aile ilk yardım, çevre ve iklim farkındalığı konularında ailelere yönelik eğitim faaliyetleri düzenlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu