Ekonomi

Hektaş’tan 48 milyon dolarlık yatırım kararı

Hetaş, Ankara’da hayvan sağlığı alanında yeni bir yatırım kurma kararı aldığını duyurdu.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamada, şirketin 2005 yılından bu yana hayvan sağlığı alanında faaliyet gösterdiği ve Arma İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi satın alarak bu pazardaki konumunu güçlendirdiği hatırlatıldı.

Hektaş Ticaret Türk A.Ş. hayvan sağlığı alanında yatırımlarına devam eden şirkete bir yenisini daha eklemek amacıyla Yönetim Kurulumuz tarafından 27 Nisan 2023 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. altındaAçıklamada, veteriner ilaç üretimi alanında ikinci bir üretim tesisi kurulmasına karar verildiği, fizibilite çalışmaları sonucunda toplam yatırım bedelinin 48 milyon dolar olarak bütçelendiği belirtildi.

Kurulacak üretim tesisini GMP standartlarına uygun olarak inşa ederek, hâlihazırda ürettiği işlerin kapasitesini artırmak, mevcut olmayan işler portföyünü geliştirmek, hem iç hem de dış pazarda etkinliğini artırmak, farklı çalışma setleri ile yeni bir pazarın geliştirilmesi. Belirlenen miktar ve yüklenici firmalar özelinde, yasal mevzuat süreçleri de dikkate alınarak her türlü iş ve süreç için Genel Müdürlüğe yetki verilmesine karar verildiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu