Ekonomi

İstanbul’da çarşı açılışında izdiham! İndirimden yararlanmak için birbirleriyle yarıştılar.

Pendik Bir alışveriş merkezinin içinde yer alan zincir market, açılışa özel indirim yapacağını duyurdu. Haberi alan vatandaşlar, AVM’nin açılışına saatler kala önünde kuyruğa girdi. Kapı önünde kuyruk oluşturanlar kepenklerin açılmasıyla içeri girmeye çalışınca izdiham yaşandı.

MAĞAZA ÇALIŞANLARININ GÜÇLÜ ANLARI VAR

Dışarıda bekleyen yüzlerce kişi içeri girmekte zorlanırken, indirimden yararlanmak isteyen vatandaşlar ise alışveriş sepeti almak için adeta yarıştı. Çarşıda adım atacak yer yok. Eserleri satın almak isteyenler birbirleriyle yarışırken zaman zaman gerginlik yaşandı. Yoğunlukla baş etmeye çalışan mağaza çalışanları zor anlar yaşadı.

“ÇOK GÜZEL İNDİRİMLER”

Alışveriş yapan vatandaşlardan Emine A., “Saat 9.30’dan beri bekliyorum. Çok güzel indirimler var. Burada halkımızı bekliyoruz. Çok yoğun bir kalabalık var. Çok sıra vardı, ulaşmak zor oldu.” girin. Ürünlerin hepsi indirimli. Allah vatanımızdan, milletimizden, devletimizden razı olsun.”

“TELEVİZYON SATIN ALMAYA GELDİM”

Aykut Öztürk isimli vatandaş, “TV almaya geldim. Piyasa fiyatı 8-9 bin liraydı. Televizyonu buradan 5 bin liraya aldım. Henüz fiyatlara bakmadım. Beklemiyordum. öyle ama bayağı kalabalıktı yarım saat önce geldim daha yeni girebildim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu