Yaşam

Muhammed Avcı kimdir, kaç yaşında ve nerelidir? AK Parti Rize Milletvekili Adayı Muhammed Avcı’nın Hayatı

14 Mayıs Genel Seçimleri yaklaşırken siyasi partilerin milletvekili aday listeleri paylaşılmaya başlandı. AK Parti, 28. Dönem Genel Seçimi aday listelerini bugün YSK’ya sundu. Muhammed Avcı, AK Parti Rize milletvekili adayları arasında yer aldı. Muhammed Avcı’nın hayatı ve mesleği ile ilgili detaylar merak edilmeye başlandı. Peki Muhammed Avcı kimdir? Muhammed Avcı kaç yaşında ve nerelidir? İşte merak edilenler…

Ak Parti 28. Dönem Milletvekili aday listesi bugün YSK’ya sunuldu. 28. Dönem seçimlerinde Rize Milletvekili Muhammed Avcı da aday listesinde yer aldı.

Muhammed Avcı, 15 Ocak 1980’de Rize’de doğdu. Babasının adı Kemal, annesinin adı Meryem Sevim’dir. İlk ve orta öğrenimini Atatürk İlkokulunda, lise öğrenimini Rize İmamhatip Lisesinde tamamladı. Lisans eğitimini Celal Bayar Üniversitesi Tarih Bölümü’nde tamamladı. Kısa bir süre Amasya’da askerlik yaptı. O evli ve iki çocuğu var.

Muhammed Avcı’nın Siyasi Hayatı ve Kariyeri

24 Haziran 2018 tarihinde Rize Milletvekili seçilerek göreve başlamıştır. 2009 yılında AK Parti Rize 1. İdare Meclisi üyesi oldu. Bir dönem Tanıtım ve Medyadan sorumlu İl Başkan Yardımcılığı yaptı. Sırasıyla il başkan yardımcısı, il genel meclisi üyesi, il genel meclisi üyesi, il genel meclis başkanı ve il başkanı oldu.

24 Haziran 2018 genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi 27. Dönem Rize Milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi yasama çalışmalarına katıldı. Avrupa Birliği Uyum Komitesi üyesidir.

Muhammed Avcı Sosyal Medya Hesapları

Instagram: @muhammedavci53

Twitter: muhammedavci53

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu