Haber

Samsun ilçelerinden afet bölgelerine yardımlar sürüyor

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Samsun’dan sallanan bölgeye yardımlar sürüyor.

Samsun’un Bafra ilçesinde depremin vurduğu illere yardım gönderilmeye devam ediyor.

Bağışlar arasında bir kız bebek de oyuncak bebek hediye etti: “Arkadaşım benim adım Hacer Mina Arslan. Oyuncaklarımı seninle paylaşıyorum. Korkma bu günler de geçer. Oyuncaklara sarılırsın. Seni ısıtırlar.” . Seni çok seviyorum.” duygusal not

Bafra Belediyesi’nin yardım noktalarında toplanarak bölgeye gönderilen tır sayısı 10 oldu.

Belediye Başkanı Hamit Kılıç, tüm Türkiye’de olduğu gibi Bafralıların da asrın felaketine depremin ilk saatlerinden itibaren kayıtsız kalmadığını belirterek, “Köyden, şehirden şilteyi omuzlayan, sırtını dönen herkes. yardımları yüzlerce kilometre ötedeki şehirlere ulaştırmak için yanlarında giyecek ve gıda malzemelerini götürüyor.Her yaştan hemşehrimiz seferber oldu.Bu karanlık günleri birlikte atlatacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.” sözlerini kullandı.

Ayvacık’tan afet bölgesine 4 TIR yakılacak

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine gönderilecek 4 tır odun, Ayvacık Belediyesi ve Ayvacık Kaymakamlığı aracılığıyla deprem bölgesine sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu